Gerçek İnternet Hızınız

Türkiye'deki kullanıcılar için önemli bir testtir. Lütfen adımları birebir uygulayınız. Çözüme ulaşana kadar mutlaka sayfanın tümünü okuyunuz.

ADSL ve VDSL kullanan IPTV izlemek isteyen özellikle Türk telekom ve altyapısını kullanan diğer sağlayıcılar (Turknet, DsmartNet, VodafoneNET) için gerçek hızınızı ortaya çıkaracak hız testi adımları aşağıdaki gibidir. Lütfen adımları doğru ve eksiksiz uygulayınız.

http://beta.speedtest.net sitesine giriniz.
"Change Server" kısmına tıklayıp OTE S yazınız ve Athens - OTE S.A. serverını seçip hızınızı ölçünüz.
Eğer internet sağlayıcınız size 16mbps'lik veya 25mbps hız veriyoruz dediği halde burdaki hız değerleriniz 16mbps ADSL kullananlar için 5mbps veya daha düşük, 25mbps ve üzeri VDSL kullanıcıları için 15mbps veya daha düşük çıkıyorsa telekom size hız yavaşlatma uygulamaktadır sizi yanıltmaktadır ve aslında size 1-2mbps hızlar vermektedir, yayınlarınızda bu yüzden donar takılır. Bu hız testini donma yaşadığınız dakika veya saatlerde mutlaka yapınız. Donma takılmalarınızın nedeni MGOLD IPTV yayınları değil aslında internet sağlayıcınızdan kaynaklı problemden olduğunu görürsünüz. Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız VODAFONE veya TURKCELL 4G internet paketinizle yayınlarımızı açmayı deneyebilirsiniz, herhangi bir donma ve takılma olmayacaktır.

Burada çözümünüzü bulamadıysanız Facebook ile bize mesaj gönderebilirsiniz.

Yoğunluğa göre mesajınıza en geç 24 saat içinde mutlaka cevap verilecektir.