Kanallarım donuyor sorununun çözümleri aşağıdadır.

Kanalların donmasının başlıca sebepleri ve çözümleri aşağıdadır. Çözüme ulaşana kadar mutlaka sayfanın tümünü okuyunuz.

Türkiye'deyim yayınlarımın hepsi 5-10 saniye gibi az zaman aralıklarında sürekli donuyor. Tüm cihazlarımdan denedim. Modemi ve izlediğim cihazı yeniden başlattım donma sorunum düzelmedi.

Bu durum yayınları izlemeniz için gereken internet hızınızın yetersiz olduğuna işaret edebilir. Eğer ADSL veya VDSL kullanıcısıysanız izlediğiniz cihazı ve modemi yeniden başlatın. İnternetinize bağlı diğer cihazlardan (Cep telefonu, tablet, 2. bir bilgisayar vs.) internet bağlantısını kapatın, sadece iptv izlediğiniz cihaza internet verdiğinizden emin olun. http://beta.speedtest.net sitesine giriniz. "Change Server" kısmına OTE S yazınız ve Athens - OTE S.A. serverını seçip hızınızı ölçünüz. Eğer internet sağlayıcınız size 16mbps'lik veya 25mbps hız veriyoruz dediği halde burdaki hız değerleriniz 16mbps ADSL kullananlar için 5mbps veya daha düşük, 25mbps ve üzeri VDSL kullanıcıları için 15mbps veya daha düşük çıkıyorsa telekom size hız yavaşlatma uygulamaktadır sizi yanıltmaktadır ve aslında size 1-2mbps hızlar vermektedir, yayınlarınızda bu yüzden donar takılır. Bu hız testini donma yaşadığınız dakika veya saatlerde mutlaka yapınız.

BAŞKA SORUN BİLDİRİMİ VE YANITLARI

Yayınlarımın hepsi değil ama birkaçı donuyor mesela belgesel kanallarında donma yokken, film kanallarında her 10-15 saniyede bir donma oluyor veya tam tersi bir durum var.

Bu durumda yine Türkiye'deki kullanıcılarımızdan gelen sorun bildirimlerindendir. Telekom örneğin Almanyadaki internet trafiğine hız kısıtlaması yapmamış ve belgesel kanallarıda örneğin Almanya'dan veriliyor bu yüzden donma yaşamıyorsunuz. Ancak Film kanalları Fransa'dan veriliyor ve telekom sizin hattınıza Fransa'dan gelen internet trafiğine yavaşlatma uygulamış bu yüzden Film kanallarınız donuyor.

Türkiye'de veya Türkiye dışında bir internetle izliyorum. İnternet veya cihazımda sorun yok.10-15 saniyede bir değil ama 1 yada 2-3 saat (süre değişkenlik gösterebilir) kesintisiz izlerken bir anda yayın gidiyor 1dk içinde geliyor bu bir donmamıdır? Kanal normalde 24 saat kesintisiz olması gerekmiyor mu?

Hayır eğer 10-15 dakika boyunca kanalları hiç donmadan kesintisiz izliyorsanız sizde donma sorunu yok demektir. Bu tür durumlarda lütfen bize yayınlarım donuyor şeklinde mesaj kesinlikle atmayınız. 10-15dk içinde hiç donma olmayıpta 30 dakika yada 1-2 saat veya 6-7 saat izledikten sonra kanalda yayın giderse (bazen 24 saat boyunca kanal hiç kesilmeyedebilir) bu bizim kanalı yeniden başlattığımız veya o kanal yada kanallarda bir çalışma yaptığımız anlamına gelir. Çok kısa süre içinde tekrar kanalı açmayı denediğinizde yayın sorunsuz gelecektir.Bazı kanallarda teknik çalışmalar devam edebileceği için çok nadiren birkaç saat veya birkaç gün kanalın yayını kapalı olabilir. En kısa süre içinde kanalın yayınını tekrar verebilmek için tüm çalışmaların yapıldığından emin olabilirsiniz.

Türkiye'deyim YouTube Gibi Sitelerde FULL HD Videolar Donmuyor, Iptv Izlerken Donma Oluyor?

YouTube gibi büyük siteler CDN hizmeti kullanır. CDN sizin Türkiye'de olduğunuzu farkeder ve size en yakın ülkedeki yada direkt Türkiye'deki sunuculardan videoyu gönderir. Bu nedenle Amerika veya Avrupa sunucularına bağlanmadığınız için telekomun yavaşlatmasına takılmazsınız. Bu yüzden YouTube'da donmadan FULL HD videolar izleyebilirken, IPTV gibi Türkiye dışındaki sunuculardan gelen internete yavaşlatma uygulandığından donma yaşarsınız. Türkiye'dekiler için bu sebeple en çok izlenen kanalların SD versiyonlarınada yer vermekteyiz.

Kanalları Tüm Cihazlarda Aynı Internetle Açıyorum Cep Telefonumda Donmuyor Ama Smart TV Veya PC'de Donuyor Veya Tam Tersi Bir Durum Bu Nedendir?

Bu durumda izlediğiniz cihazda yazılımsal veya donanımsal bir problem olduğuna işarettir. Sorun yaşadığınız cihazın internet bağlantısında (kablo-ethernet veya Wi-Fi) bir problem olabilir. İnternetinizin sorunsuz, izlediğiniz cihazın sorunlu olduğunu gösteren bir durumdur.

2-3 Gün Sıkıntısız Izliyordum 1-2 Gündür Yayınlarım Donmaya Başladı Neden?

Bu sorunda Türkiye'deki kullanıcılarımızda olabilmektedir. Modeminizin fişini söküp 2-3 dakika sonra takdığınızda telekom size yeni IP adresi verecektir ve sorununuz ortadan kalkacaktır. 24 saatte bir modeminizi yeniden başlatmanızı tavsiye ederiz.

Burada çözümünüzü bulamadıysanız Facebook ile bize mesaj gönderebilirsiniz.

Yoğunluğa göre mesajınıza en geç 24 saat içinde mutlaka cevap verilecektir.